Rozšírené hľadanie
Sobota 28. Máj 2022 |
meniny má Viliam

PR články - Ako na to

Ako sa zbaviť kuny pod strechou?

Ako sa zbaviť kuny pod strechou?

Datum: 30.01.2022

Kuny môžu pre mnohých z nás pôsobiť ako milé a nevinné zvieratá, ktoré sú úplne bezpečné. Avšak treba dodať, že výskyt kún môže spôsobiť nielen bezsenné noci kvôli obrovskému hluku, ale tiež môžu mať na svedomí mŕtve sliepky či ďalšie škody.

Ako sa zbaviť helikobaktera nastálo

Ako sa zbaviť helikobaktera nastálo

Datum: 19.11.2021

Infekcia tráviaceho traktu baktériou Helicobacter pylori patrí v súčasnosti medzi celosvetovo najrozšírenejšie infekcie. Hoci najzraniteľnejšou skupinou sú ľudia nad 50 rokov, v súčasnosti stúpa počet infikovaných detí a mladistvých. 

Slimák slizniak. Zastavte tohto ničiteľa vašej úrody!

Datum: 29.07.2021

Ako malé deti sme sa tešili z každého uloveného slimáka a spievala sme mu známe riekanky. Ako dospelí ľudia nepovažujeme slimákov za kamarátov, ale za nepríjemných škodcov. Najmä v prípade, že sa nám udomácnia v záhradke, o ktorú sa prácne staráme.

Zbaviť sa mravcov je náročné, ale nie nemožné

Datum: 27.05.2021

Prítomnosť mravcov v domácnostiach nie je výnimočným javom. Mravcom sa nevyhnú ľudia bývajúci v rodinných domoch i panelákoch.

Proti krtkom

Spustošená záhradka od krtka? Takto si s ním hravo poradíte

Datum: 07.04.2021

Nejeden záhradkár potvrdí, že mať krtka v záhrade nie je potešením ako v známom animovanom seriály. Tento nevítaný návštevník pôsobí ako milé a nevinné zvieratko. Nepekný je však pohľad na záhradku po jeho nočných nájazdoch.

Vyžeňte netopiera z povaly

Datum: 27.11.2020

Netopiere na povalách domov, v pivniciach alebo dokonca v izbách sú dosť častým javom. Pri svojom nočnom výjazde za potravou sa nechtiac pripletú do cesty človeku.

Takto sa zaručene zbavíte pásavky zemiakovej

Datum: 27.11.2020

Pásavka zemiaková je pre záhradkárov priam katastrofou. Behom pár dní vie zlikvidovať celú úrodu zemiakov, paradajok, baklažánu alebo papriky.

Roztoče sú neviditeľným útočníkom na vaše zdravie. Čo proti nim zaberá?

Datum: 27.11.2020

Vo vašich príbytkoch vás ohrozujú útočníci, ktorí sú pre ľudí neviditeľní. Títo útočníci s vami ležia každý večer v posteli a nenápadne hodujú na malých šupinkách ľudskej kože. Volajú sa roztoče.

Udomácnili sa u vás potkany? Ihneď sa ich zbavte!

Datum: 27.11.2020

Vyšľachtené potkany sa stali obľúbeným domácim maznáčikom. Oproti nim stoja potkany voľne žijúce v prírode, ktoré ohrozujú ľudí a prenášajú mnohé nebezpečné ochorenia.

Postrach záhradkárov. Ako bojovať s voškami

Datum: 27.11.2020

Jedným z najviac rozšírených škodcov v záhradkách sú vošky. Na prvý pohľad vyzerajú neškodne, dokonca človeka fascinujú.

Poraďte si s krtkom v záhrade

Datum: 27.11.2020

Krtko vo vašej záhradke na jednej strane škodí a na druhej pomáha. Krt počas svojej cesty za potravou buduje pod zemou sieť chodbičiek a raz za čas vylezie von.

Ploštice sú nebezpečným parazitom

Ploštice sú nebezpečným parazitom. Nedajte im vo vašej domácnosti šancu

Datum: 27.11.2020

Zistiť prítomnosť ploštíc v domácnosti nie je len nechutnou, ale hlavne nebezpečnou záležitosťou. Uštipnutie od ploštíc vyvoláva silné alergické reakcie. Zároveň sa uštipnutý človek cíti psychicky veľmi zle, keďže od neho ostatní ľudia bočia.

Prečo nám plesne v domácnostiach škodia a ako sa ich zbaviť

Datum: 27.11.2020

Plesne sú veľmi rozšíreným problémom mnohých domácností. Ničia príbytky po estetickej stránke a prinášajú so sebou zdravotné riziká.

Otravné mušky octomilky. Takto sa ich zbavíte

Datum: 27.11.2020

Snáď ani neexistuje otravnejší hmyz ako octomilky. Napriek vcelku milému menu vie tento hmyz nalietať vo veľkom množstvo do kuchyne a znepríjemniť chvíle varenia i konzumácie jedla.

Otravné muchy. Viete, ako sa ich zbaviť?

Datum: 27.11.2020

Na muchy sme si viac menej zvykli. Tento otravný a všadeprítomný hmyz sa vo veľkých množstvách vyskytuje v prírode od skorej jari až do konca jesene.

Ochráňte záhradu. Zlikvidujte nebezpečného medvedíka obyčajného

Datum: 27.11.2020

Pod názvom medvedík obyčajný sa skrýva nepríjemný hmyz, ktorý škodí v záhradách. Ak sa raz vo vašej záhrade vyskytne, zvyčajne máte po úrode. Miesta, na ktorých si pochutná na rastlinách zostanú úplne prázdne.

Nedovoľte moliciam zničiť vašu záhradu. Čo na ne zaberá?

Datum: 27.11.2020

Molice podobne ako mole patria medzi škodce. Mole nám škodia hlavne v interiéroch a molice vedia zlikvidovať celú úrodu v záhrade. Bohužiaľ ide o škodcu, ktorý sa veľmi rýchlo množí, a preto vie zamoriť veľké časti napadnutého územia.

Hlodavce útočia. Zbavte sa myší rýchlo a efektívne

Datum: 27.11.2020

Pri pohľade na myš prebiehajúcu cez izbu nejedná dáma padá do mdlôb. Ak jej myš skočí zo zásuvky rovno do náručia, oheň je na streche.

Neviete sa zbaviť molí v šatníku a potravinách? Takto ich zlikvidujete raz a navždy

Datum: 27.11.2020

Otvoriť po zime šatník plný otravných a škodlivých molí je priam na zbláznenie. Toto nepríjemné prekvapenie vás môže stáť veľa peňazí kvôli nutnosti zakúpenia nového oblečenia.

Dávajte si pozor na prítomnosť kuny vo vašom okolí! Dokáže škodiť v dome i aute

Datum: 27.11.2020

Na prvý pohľad vyzerá kuna ako milé a nevinné zvieratko. Z jej prítomnosti sa však celkom iste nebudete dlho tešiť. Najskôr vás vydesí jej hlučnosť a neskôr objavíte škody, ktoré sa môžu vyšplhať do tisícok eur.

TOP firmy

Najnovšie firmy